Pejsek a kočička se vracejí v nových pohádkách. Tentokrát začnou chodit do školy, vypraví se vlakem na výlet do Rokycan a potkají nové kamarády.
V téhle druhé knížce si pejsek s kočičkou vymalují pokojíček, dostanou od skřítků dvě kouzelné neviditelné čepičky a vypraví se s nimi rovnou do školy. Naučí se psát, počítat a hlavně zjistí, že když se něco nepovede napoprvé, vůbec to nevadí.
Pohádky jsou psané stejně laskavým a hravým jazykem jako díl první, srozumitelné dětem a milé pro každého, kdo pejska a kočičku zná z dětství.
Pro děti od tří let a pro všechny, kdo si rádi čtou pohádky na dobrou noc.
První díl si našel cestu k více než 14 000 čtenářům.
Příběhy Druhých pohádkových výletů pejska a kočičky se mi moc líbí. Autorovo nové povídání o pejskovi a kočičce má zajímavé nápady a velice příjemně čtivou a jednoduchou formu pro děti. Moc se líbily mojí mamince a už se těšíme, až je budeme spolu číst vnoučatům a jejím pravnoučatům. A naše dvojčátka budou mít každý tu svou knihu! Knížku doprovází nádherné obrázky, vše je příjemným připomenutím Čapkovy knihy, kterou jsem četla v dětství, ale styl autora je jedinečný a moderní. Děti budou nadšené.
Jana HolickáPohádkové výlety pejska a kočičky se mě i vnučkám moc líbí a jsem ráda za další pokračování. Druhé pohádkové výlety pejska a kočičky mě také zaujaly a hlavně vnučkám se příběhy líbí. Každý příběh je něčím zaujal a chtějí se k němu stále vracet. Třeba jak malovali pokojíček jsme četli několikrát, dále pak o skřítcích s neviditelnými čepičkami nebo jak začali chodit do školy. Pohádky se hezky čtou, příběhy se dětem líbí a už se těšíme až vymalujeme obrázky z nové knížky.
Marta RazímováNové příběhy se dětem moc líbily, při předčítání jim obvykle jeden příběh na den nestačil a dožadovaly se přídavku. Ilustrace jsou moc krásné. Moc se mi líbil příběh, jak si vymalovali a co se stalo pejskovi v noci. Příběhy jsou psány laskavě a zaujaly doma všechny 3 děti – od 3leté dcerky po 11letého syna. Děkujeme za ně a těšíme se na Vaše další nápady.
Hana SmítkováDruhý díl Pohádkových výletů pejska a kočičky je moc pěkné čtení, které děti baví, stejně jako první díl. Audio verze čtená panem Václavem Vydrou je úžasná. Používám při práci s dětmi obě varianty. Děkuji pane Pavle za krásné knihy!
Olga JansováRáda jsem si přečetla novou knížku, na kterou se nikdy nezapomene. Napsána s lehkostí, krásným jazykem a to jsme ji ještě neslyšeli v podání pana Vydry. Líbí se mi, že můžu s vnoučaty prožívat příběhy z pohádkového světa a přitom je učit chování ve světě reálném. Skřítci, kočička z Rokycan a dětští kamarádi pejska a kočičky se u nás zabydleli. Parádní jsou také omalovánky ke každé kapitole. Děkuji za zajímavé nahlédnutí, jakým způsobem knížka vzniká.
Babička Olga z LetovicBylo mi potěšením si knížku přečíst. Je skvělá stejně tak jako ta předchozí. Děti poslouchaly každé slovo a já jako maminka můžu říct, že se mi příběhy krásně četly. Kniha je doplněná o krásné ilustrace. Všem se nám moc líbila.
PotůčkoviNedávno jsem měla možnost přečíst si knížku Druhé pohádkové výlety pejska a kočičky, jejímž autorem je Pavel Fara. Tato kniha je určena malým posluchačům a čtenářům a navazuje na příběhy předcházející knížky Pohádkové výlety pejska a kočičky. Zajímavá povídání o pejskovi a kočičce a jejich kamarádech jistě zaujmou i nejmladší děti. Každý příběh je doplněn i krásnými ilustracemi, které si děti mohou samy vybarvit. Myslím si, že tato knížka je opět vydařená (stejně jako ta předcházející) a bude se líbit. Ze zkušenosti s vlastními vnoučaty vím, že příběhy pejska a kočičky a jejich kamarádů jsou pro ně poutavé a mají je velmi rády. Chtěla bych autorovi poděkovat za vytvoření nových zajímavých příběhů, které navazují na klasickou knížku Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce.
Jana MilichováMěla jsem hezký týden nad nově vznikající knihou, děti poslouchaly nové příběhy a já mohla pozorovat jejich reakce. Už se těší, až budou moci knihou listovat i s obrázky.
Jitka ZáhrubskáČetbu jsme si s kluky, dvojčaty (6 let), náramně užili. Děti se v průběhu čtení smály, byly napnuté, zvědavé. Dobře dokážete pracovat s dětskou fantazií, cílíte na cesty ke správnému chování, příběhy jsou krásné – Čapkovsky jemné. I mně se příběhy četly dobře. Baví mě typické jevy pokračování Čapkova odkazu, například opakování spojek u mnohonásobných podmětů, zde si člověk při čtení musí s hlasem trochu pohrát.
Ilustrace jsme si záměrně prohlédli až po samotném čtení a byli mile překvapeni, jak korespondují s příběhy, znovu jsme u nich na příběhy vzpomínali.
Alena DamborskáKnihu jsme stihli přečíst jen jednou, ale k pohádkám se budeme vracet. Líbí se nám moc všechny pohádky o pejskovi a kočičce. Z předchozí knihy četl syn ve škole prvňáčkům a mělo to úspěch, ani paní učitelka neznala.
Mgr. Jaroslava KaňkováPo přečtení celé knížky musím uznat, že mě velice mile překvapila. Příběhy jsou milé, čtivé a veselé. Dokonce i skřítci si nás získali. Ilustrace jsou nádherné. Rádi si knížku pořídíme do naší knihovny, aby byly všechny díly u sebe.
Moc děkuji za možnost být betačtenářem, moc si vážím důvěry do mě vložené. Přeji hodně prodaných kusů a spokojených čtenářů.
Jitka ŠolcováVšechny příběhy se mi moc líbily, čtení je příjemné, milé, laskavé. Takových je v dnešní době potřeba. Četla jsem i své dceři (10 let), poslouchala s nadšením. Jednotlivé příběhy se dobře čtou, kapitolu o kouzelné krabici bych nejraději aplikovala i v reálném životě. Dnes jsem četla dětem ve školní družině, čtení se jim velice líbilo, děti vymýšlely i svoje názvy pytlíčkového skřítka.
Michaela ŠmídováCelkově je ta knížka moc pěkná. Při jejím čtení jsem si zase říkala, jak by to bylo hezké, kdyby se k sobě lidé chovali tak jako pejsek s kočičkou. To by bylo na světě krásně.
Petra SotonováPrávě jsem dočetla Druhé pohádkové výlety pejska a kočičky a musím říct, že za mě je to opravdu velká krása. Pohádky jsou krásně napsané, srozumitelné. Jednu pohádku jsem použila při řízené činnosti s dětmi a byla to opravdu krása. Moc se mi hodila „Jak jeli na výlet za rokycanskou kočičkou“. Učíme se s dětmi adresu, kde bydlí, a proč je důležité ji umět. Krásně spolupracovaly, dávaly pozor a věděly, kam pejsek s kočičkou jeli, na všechny kontrolní otázky, které jsem si připravila, odpověděly. Odpoledne při spinkání chtěly poslouchat opět pejska a kočičku. Moc vám děkuji za knížku a za děti.
Paní učitelka OlinkaPořiďte si druhý díl s podpisem autora:
Koupit v předprodeji →✏️ A na konci na děti čekají pohádkové omalovánky!
Každá pohádka přináší něco nového, nové kamarády, nová kouzla a vždycky nějaké to ponaučení, které je krásně schované v zábavě.
Skřítkové darují pejskovi a kočičce kouzelné čepičky. Kdo si je nasadí, toho nikdo neuvidí a tak se dají vyzkoušet docela nové věci.
Pejsek si sbalí do batůžku cihlu, pánvičku i žehličku a vyrazí s kočičkou vlakem na návštěvu za rokycanskou kočičkou pod kopec Kotel.
Pejsek s kočičkou se chtějí naučit pěkně psát a počítat. A tak začnou s dětmi chodit do první třídy napřed potajmu, pak už doopravdy.
Vypadá jako obyčejná krabice od bot, ale umí zlobivé děti i dospěláky proměnit v hodné. A tak se celá vesnice naučí být na sebe milá.
Co to v noci pejska píchlo do čumáčku? Na zahrádce u plotu se schoulil do klubíčka nový kamarád, který už tu zůstane bydlet.
Když jsou na sebe lidé hodní, přinese jim pytlíček s překvapením. Nikdo ho nesmí spatřit a pejsek s kočičkou mu dají krásné jméno.
Chcete si vyřešit vánoční dárky, nebo jen tak potěšit svoje přátele?
Pak si pořiďte výhodný balíček 3 + 1 zdarma. Budete mít tři vánoční dárky (nebo dárky jen tak pro přátele) a knížku, kterou jste původně plánovali pro sebe, máte k tomu úplně zadarmo.


279 Kč279 Kč279 Kč
Pohádky o pejskovi a kočičce jsem četl už jako malý kluk. Četl jsem je později jako táta svým synům. A ještě o něco později jako děda svým vnučkám.
Když už jsme je přečetli snad stokrát, začal jsem jim vyprávět nové příběhy. Pejsek s kočičkou začali chodit na výpravy do jiných pohádek. To se vnučkám líbilo. A tak jsem ty nové příběhy začal sepisovat s pokorou a úctou k Josefu Čapkovi.
Věřím, že se tohle druhé pokračování bude líbit i vám.