Pejsek a kočička se vracejí v nových pohádkách. Tentokrát začnou chodit do školy, vypraví se vlakem na výlet do Rokycan a potkají nové kamarády.

Knížky budeme odesílat na začátku října.
Druhý díl s podpisem autora




Ideální jako vánoční dárky. Tři knížky máte pro přátele a čtvrtou pro sebe úplně zadarmo.
Druhý díl s podpisem autora

V téhle druhé knížce si pejsek s kočičkou vymalují pokojíček, dostanou od skřítků dvě kouzelné neviditelné čepičky a vypraví se s nimi rovnou do školy. Naučí se psát, počítat a hlavně zjistí, že když se něco nepovede napoprvé, vůbec to nevadí.
Pohádky jsou psané stejně laskavým a hravým jazykem jako díl první, srozumitelné dětem a milé pro každého, kdo pejska a kočičku zná z dětství.
Pro děti od tří let a pro všechny, kdo si rádi čtou pohádky na dobrou noc.

První díl si našel cestu k více než 14 000 čtenářům.
Příběhy Druhých pohádkových výletů pejska a kočičky se mi moc líbí. Autorovo nové povídání o pejskovi a kočičce má zajímavé nápady a velice příjemně čtivou a jednoduchou formu pro děti. Moc se líbily mojí mamince a už se těšíme, až je budeme spolu číst vnoučatům a jejím pravnoučatům. A naše dvojčátka budou mít každý tu svou knihu! Knížku doprovází nádherné obrázky, vše je příjemným připomenutím Čapkovy knihy, kterou jsem četla v dětství, ale styl autora je jedinečný a moderní. Děti budou nadšené.
Jana HolickáPohádkové výlety pejska a kočičky se mě i vnučkám moc líbí a jsem ráda za další pokračování. Druhé pohádkové výlety pejska a kočičky mě také zaujaly a hlavně vnučkám se příběhy líbí. Každý příběh je něčím zaujal a chtějí se k němu stále vracet. Třeba jak malovali pokojíček jsme četli několikrát, dále pak o skřítcích s neviditelnými čepičkami nebo jak začali chodit do školy. Pohádky se hezky čtou, příběhy se dětem líbí a už se těšíme až vymalujeme obrázky z nové knížky.
Marta RazímováDruhé Pohádkové výlety pejska a kočičky“ navazuje na první autorovo rozšíření Čapkova díla. Stále drží stejný (původní) způsob vyjadřování, který děti velmi baví. Příběhy jsou zábavné, ale dostatečně jednoduché i pro menší čtenáře. Dítě udrží pozornost po celou dobu. Ilustrace jsou opět naprosto skvělé. Jestli budou dostupné zase jako omalovánky, určitě je dceři vytisknu. Líbí se mi příběhové propojení všech tří knih. Doufám, že autor u druhého rozšíření nezůstane a brzy nás potěší dalšími pohádkami.
Jaroslav BayerNové příběhy se dětem moc líbily, při předčítání jim obvykle jeden příběh na den nestačil a dožadovaly se přídavku. Ilustrace jsou moc krásné. Moc se mi líbil příběh, jak si vymalovali a co se stalo pejskovi v noci. Příběhy jsou psány laskavě a zaujaly doma všechny 3 děti – od 3leté dcerky po 11letého syna. Děkujeme za ně a těšíme se na Vaše další nápady.
Hana SmítkováDruhý díl Pohádkových výletů pejska a kočičky je moc pěkné čtení, které děti baví, stejně jako první díl. Audio verze čtená panem Václavem Vydrou je úžasná. Používám při práci s dětmi obě varianty. Děkuji pane Pavle za krásné knihy!
Olga JansováRáda jsem si přečetla novou knížku, na kterou se nikdy nezapomene. Napsána s lehkostí, krásným jazykem a to jsme ji ještě neslyšeli v podání pana Vydry. Líbí se mi, že můžu s vnoučaty prožívat příběhy z pohádkového světa a přitom je učit chování ve světě reálném. Skřítci, kočička z Rokycan a dětští kamarádi pejska a kočičky se u nás zabydleli. Parádní jsou také omalovánky ke každé kapitole. Děkuji za zajímavé nahlédnutí, jakým způsobem knížka vzniká.
Babička Olga z LetovicPrávě jsem dočetla Druhé pohádkové výlety pejska a kočičky a musím říct, že za mě je to opravdu velká krása. Pohádky jsou krásně napsané, srozumitelné. Jednu pohádku jsem použila při řízené činnosti s dětmi a byla to opravdu krása. Moc se mi hodila „Jak jeli na výlet za rokycanskou kočičkou“. Učíme se s dětmi adresu, kde bydlí, a proč je důležité ji umět. Krásně spolupracovaly, dávaly pozor a věděly, kam pejsek s kočičkou jeli, na všechny kontrolní otázky, které jsem si připravila, odpověděly. Odpoledne při spinkání chtěly poslouchat opět pejska a kočičku. Moc vám děkuji za knížku a za děti.
Paní učitelka OlinkaNedávno jsem měla možnost přečíst si knížku Druhé pohádkové výlety pejska a kočičky, jejímž autorem je Pavel Fara. Tato kniha je určena malým posluchačům a čtenářům a navazuje na příběhy předcházející knížky Pohádkové výlety pejska a kočičky. Zajímavá povídání o pejskovi a kočičce a jejich kamarádech jistě zaujmou i nejmladší děti. Každý příběh je doplněn i krásnými ilustracemi, které si děti mohou samy vybarvit. Myslím si, že tato knížka je opět vydařená (stejně jako ta předcházející) a bude se líbit. Ze zkušenosti s vlastními vnoučaty vím, že příběhy pejska a kočičky a jejich kamarádů jsou pro ně poutavé a mají je velmi rády. Chtěla bych autorovi poděkovat za vytvoření nových zajímavých příběhů, které navazují na klasickou knížku Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce.
Jana MilichováMěla jsem hezký týden nad nově vznikající knihou, děti poslouchaly nové příběhy a já mohla pozorovat jejich reakce. Už se těší, až budou moci knihou listovat i s obrázky.
Jitka ZáhrubskáČetbu jsme si s kluky, dvojčaty (6 let), náramně užili. Děti se v průběhu čtení smály, byly napnuté, zvědavé. Dobře dokážete pracovat s dětskou fantazií, cílíte na cesty ke správnému chování, příběhy jsou krásné – Čapkovsky jemné. I mně se příběhy četly dobře. Baví mě typické jevy pokračování Čapkova odkazu, například opakování spojek u mnohonásobných podmětů, zde si člověk při čtení musí s hlasem trochu pohrát.
Ilustrace jsme si záměrně prohlédli až po samotném čtení a byli mile překvapeni, jak korespondují s příběhy, znovu jsme u nich na příběhy vzpomínali.
Alena DamborskáKnihu jsme stihli přečíst jen jednou, ale k pohádkám se budeme vracet. Líbí se nám moc všechny pohádky o pejskovi a kočičce. Z předchozí knihy četl syn ve škole prvňáčkům a mělo to úspěch, ani paní učitelka neznala.
Mgr. Jaroslava KaňkováPo přečtení celé knížky musím uznat, že mě velice mile překvapila. Příběhy jsou milé, čtivé a veselé. Dokonce i skřítci si nás získali. Ilustrace jsou nádherné. Rádi si knížku pořídíme do naší knihovny, aby byly všechny díly u sebe.
Moc děkuji za možnost být betačtenářem, moc si vážím důvěry do mě vložené. Přeji hodně prodaných kusů a spokojených čtenářů.
Jitka ŠolcováVšechny příběhy se mi moc líbily, čtení je příjemné, milé, laskavé. Takových je v dnešní době potřeba. Četla jsem i své dceři (10 let), poslouchala s nadšením. Jednotlivé příběhy se dobře čtou, kapitolu o kouzelné krabici bych nejraději aplikovala i v reálném životě. Dnes jsem četla dětem ve školní družině, čtení se jim velice líbilo, děti vymýšlely i svoje názvy pytlíčkového skřítka.
Michaela ŠmídováNa další pokračování pohádkových výletů jsem se moc těšila. Zhltla jsem ho za jedno odpoledne a teď si ho znovu užívám při čtení mladšímu synovi, který je z něj nadšený. Knížka je psaná jednoduchým srozumitelným jazykem a z příběhů na mě dýchá taková ta obyčejná laskavost. Při čtení mě několikrát napadlo, jak by to bylo hezké, kdyby se k sobě lidé chovali tak jako pejsek s kočičkou. Takový vzor bych ráda předala svým dětem. Třešničkou na dortu pro mě opět byly ilustrace pana Tomana, které mě vrátily zpátky do dětství a připomněly mi původní Povídání o pejskovi a kočičce.
Petra SotonováBylo mi potěšením si knížku přečíst. Je skvělá stejně tak jako ta předchozí. Děti poslouchaly každé slovo a já jako maminka můžu říct, že se mi příběhy krásně četly. Kniha je doplněná o krásné ilustrace. Všem se nám moc líbila.
PotůčkoviPořiďte si druhý díl s podpisem autora:
Koupit v předprodeji →
Každá pohádka přináší něco nového, nové kamarády, nová kouzla a vždycky nějaké to ponaučení, které je krásně schované v zábavě.
Skřítkové darují pejskovi a kočičce kouzelné čepičky. Kdo si je nasadí, toho nikdo neuvidí a tak se dají vyzkoušet docela nové věci.
Pejsek si sbalí do batůžku cihlu, pánvičku i žehličku a vyrazí s kočičkou vlakem na návštěvu za rokycanskou kočičkou pod kopec Kotel.
Pejsek s kočičkou se chtějí naučit pěkně psát a počítat. A tak začnou s dětmi chodit do první třídy napřed potajmu, pak už doopravdy.
Vypadá jako obyčejná krabice od bot, ale umí zlobivé děti i dospěláky proměnit v hodné. A tak se celá vesnice naučí být na sebe milá.
Co to v noci pejska píchlo do čumáčku? Na zahrádce u plotu se schoulil do klubíčka nový kamarád, který už tu zůstane bydlet.
Když jsou na sebe lidé hodní, přinese jim pytlíček s překvapením. Nikdo ho nesmí spatřit a pejsek s kočičkou mu dají krásné jméno.
Pohádky o pejskovi a kočičce jsem četl už jako malý kluk. Četl jsem je později jako táta svým synům. A ještě o něco později jako děda svým vnučkám.
Když už jsme je přečetli snad stokrát, začal jsem jim vyprávět nové příběhy. Pejsek s kočičkou začali chodit na výpravy do jiných pohádek. To se vnučkám líbilo. A tak jsem ty nové příběhy začal sepisovat s pokorou a úctou k Josefu Čapkovi.
Věřím, že se tohle druhé pokračování bude líbit i vám.
Knížky budeme odesílat na začátku října.
Tři knížky a čtvrtá zdarma




Ideální na vánoční dárky. Tři knížky pro přátele a čtvrtou pro sebe máte úplně zadarmo.
Druhý díl s podpisem autora
